Pozostałe pytania

Ile potrzeba zabiegów aby uzyskać efekt?

Oferowane przez nas usługi nie polegają na wykonywaniu biernych zabiegów fizykoterapeutycznych lecz na stosowaniu interfejsów nerwowych i technik neurorehabilitacyjnych wspomagających proces uczenia się, który jest realizowany podczas sesji treningowych.

Skuteczność procesu uczenia zależy od wielu czynników, między innymi od: zastosowanych technik uczenia, ilości treningów, stopnia uszkodzenia OUN, motywacji Pacjenta oraz dyscypliny. Wszystkie te czynniki powodują, że nie można łatwo przewidzieć kiedy nastąpi poprawa u danego Pacjenta i w jakim zakresie. Z tego powodu stosujemy monitoring postępów rehabilitacji. Mają Państwo pełną kontrolę nad swoimi wynikami. Widoczna i zadowalająca poprawa może pojawić się już po kilku tygodniach lecz nierzadko treningi muszą trwać wiele miesięcy.

Regeneracja motoryczna polega na PONOWNEJ nauce kontroli ruchu. Proces ten jest bardzo podobny do tego, który występuje u małych dzieci uczących się chodzić lub używać sztućców. Mimo sprawnego mózgu ćwiczą codziennie, wiele miesięcy, nigdy się nie poddają i nie wątpią w możliwość osiągnięcia celu. Turnus rehabilitacyjny i godzina rehabilitacji dziennie to o wiele za mało aby odzyskać sprawność.

Każdy trening wymaga motywacji i zaangażowania Pacjenta. Jest to kluczowe zarówno dla osiągnięcia jak najlepszych wyników rehabilitacji jak i dla utrzymania dyscypliny treningowej.